F5 Gryzie

5 miejsc na śniadanie w Krakowie

Pyszne śniadanie może dodać energii, a chybione jedynie zirytować i zepsuć humor na resztę dnia. W trosce o wasze dobre samopoczucie przygotowaliśmy zestawienie najlepszych miejsc w Krakowie, w których zjecie naprawdę dobre śniadania i w dodatku w miłej atmosferze. 

1. Bistro Charlotte, pl. Szczepański 2

| śniadania serwowane przez cały dzień

charlotte

Bardzo dobrze znane i popularne miejsce. Nic dziwnego - ciężko nie zostać fanem tej uroczej francuskiej piekarnio-kawiarni. Wszystkie chleby i bagietki w Charlotte są wyrabiane i pieczone na miejscu i to kilka razy dziennie. Śniadania bazują na zestawach składających się ze świeżego chleba, masła, konfitur i czekolad (od 16 PLN do 25 PLN). Oprócz tego możecie skosztować pysznych Croissant’ów z nadzieniem (10 PLN), czy też wybrać jedną z wielu wariacji smakowych kanapek na zimno (10 PLN) lub ciepło (11 PLN).

2. Moment Resto, ul. Estery 22

| śniadania od 9:00 do 14:00

moment

Bardzo znane miejsce na Krakowskiej mapie kulinarnej. Prawdziwy klasyk, więc nie mogliśmy go pominąć w naszym zestawieniu - zwłaszcza że zasłużył sobie na miejsce swoimi pysznymi propozycjami na śniadanie. Skosztować możecie tam pysznej domowej granoli z owocami sezonowymi (17 PLN) albo tosty z wędzonym łososiem (18 PLN).

3. Jajownia, Dajwór 23

| śniadania od wtorku do soboty, od 9:00 do 18:00, w niedziele od 10:00

fot. dania-kontra-ania.blogspot.com fot. dania-kontra-ania.blogspot.com

Bardzo przyjemny rodzinny lokal, który od wejścia zaskakuje ilością sposobów na podanie i zjedzenie jajka. Niezależnie od tego jakie smaki dopadną was danego dnia, znajdziecie tutaj odpowiadającą opcję. Można zjeść tradycyjną jajecznice bez żadnych kombinacji (7 PLN) albo pokusić się o szakuszke (10 PLN).

4. Kolanko no 6, ul. Józefa 17

| śniadania od 8:00 do 12:00

bufet

Nie mogło w tym zestawieniu zabraknąć opcji z otwartym bufetem, w którym dodatku panuje przesyt pysznych rzeczy do zjedzenia. Bufety nie zawsze kojarzą nam się pozytywnie, ale to miejsce zaprzecza w 100% temu. Już za 20 PLN będziecie mogli tutaj zjeść ile tylko dacie radę wybierając między innymi z różnego rodzaju twarożków, wędlin i kiełbasek. Dla fanów słodkich smaków już od samego rana również się coś znajdzie np musli, dżemy, miody i wypieki robione na miejscu.

5. Międzymiastowa, Dolnych młynów 10

| śniadania od 9:00 do 12:00

miedzymiastowa

Dania zainspirowane i przesączone kuchnią, smakami i zwyczajami miast takich jak Los Angeles, Mexico City, Nowy Jork, Barcelona, Berlin, Sztokholm, Tel Aviv i Tokio. Bardzo klimatyczne miejsce, które na pewno uprzyjemni Wam spędzony tam czas.Śniadania serwowane są również w weekendy, w towarzystwie kawy za symboliczne 1 PLN. Międzymiastowa proponuję na śniadanie między innymi Fitatte (14 PLN) albo Proso z czekoladą i prażonymi ziarnami dyni i słonecznika (14 PLN).

  • gryzie
  • best of polska
  • kupprenumarata