F5 Gryzie

Top 5 miejscówek na śniadanie w warszawskim śródmieściu

Jeszcze kilka lat temu stołeczne restauracje i kawiarnie były nieczynne do południa, a śniadania jedliśmy w domowych pieleszach. Dziś trudno znaleźć lokal, który nie ma oferty śniadaniowej. 

Warszawiacy wyszli na miasto i są od samego rana głodni, dlatego przedstawiamy listę lokali w śródmieściu, w których najsmaczniej zaczniecie dzień. Wkrótce oczywiście kontynuacja z pozostałymi dzielnicami stolicy.

1. MOMU (ul. Wierzbowa 9/11)

momu

Kolejny (po Aioli) lokal, który od poniedziałku do piątku oferuje śniadanie do kawy w cenie 1zł. Brzmi atrakcyjnie, a jeszcze lepiej smakuje, do wyboru m.in. ryż kokosowy z polskimi jabłkami, karkówka wiśniowa na podpłomyku, owoce lasu na wiejskim chlebie… Do tego widok na Plac Teatralny - ciężko jest wyobrazić sobie bardziej 'warszawskie' śniadanie.

2. SAWA (ul. Grzybowska 5)

SAWA

Tu spotykamy się z tą samą promocją (na zestawy Wars i Sawa), czyli śniadanie za złotówkę do kawy, herbaty lub lemoniady. Druga - ciekawsza - część menu śniadaniowego jest w 'pakiecie' z napojem. Pod okiem niebieskiego Sawy zjemy kanapkę z guacaomole, chorizo i jajkiem poche, granolę z mango, papają i granatem oraz wariacje na temat śniadania angielskiego.

3. Zorza (Żurawia 6/12)

Zorza

Lokal przyciąga eleganckim wnętrzem, a i menu śniadaniowe kusi wieloma wartymi uwagi pozycjami: zielony omlet wypełniony guacamole z salsą i nachosami, tapioka z mlekiem kokosowym i karmelem czy domowy croissant z marmoladą truskawkową. Do każdego z nich dodawane jest pieczywo i gorący napój lub lemoniada.

4. Sam (ul. Lipowa 7)

SAM

Pierwsza na liście śniadaniownia z założenia. Miejsce modne od początku swojego istnienia, a przez to i tłoczne, warto jednak sprawdzić osobiście, na czym polega jego fenomen. Spawdźcie koniecznie szakszukę, jajka po bombajsk, bajgle… Można by wymieniać długo, bo śniadań w menu są dwie strony - najlepiej spróbować każde po kolei. Zwłaszcza, że podawane są nawet w nocy.

5. MiTo (Waryńskiego 28)

MiTo

Jeśli o dobre towarzystwo do śniadania chodzi, to MiTo oferuje masę książek, magazynów (w tym F5 Print Edition) i innych publikacji, które umilą czas spędzony przy jedzeniu. Zjemy tu śniadanie polskie z twarożkiem, chałką i jajkiem, śniadanie francuskie z musli, croissantem i owocami, a także angielskie, niemieckie i wiele, wiele więcej! Jeśli o klimat chodzi, jest to moja ulubiona śniadaniownia.

  • best of polska
  • kupse2