F5 Gryzie

Desery stworzone przez architektkę, które wyglądają jak dzieła sztuki

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałyby dania przygotowane przez architekta? Zobaczcie przepiękne desery, które wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki.

Nie jest tajemnicą, że jemy przede wszystkim oczami, ale czy danie powinno być aż tak piękne, że boimy się go tknąć? Postanowiła to sprawdzić ukraińska architektka i przy okazji szefowa kuchni, która specjalizuje się w przygotowywaniu wyjątkowych deserów. Przyrządzane przez Dinarę Kasko ciastka wyglądają jak rzeźby lub budowle o niezwykle wymyślnych strukturach.

Miałam w głowie dużo niezrealizowanych pomysłów, a przede wszystkim też wielką ochotę na poeksperymentowanie z formą jedzenia. Nigdy nie zamierzałam nikogo imitować, a raczej tworzyć coś swojego, coś całkiem nowego - twierdzi Kasko.

Z pewnością jej się to udaje - dzieła Dinary Kasko są naprawdę wyjątkowe, a na zdjęciach w ogóle nie wyglądają jakby wyszły z kuchni, tylko jakby zostały zdjęte prosto z wystawy sztuki współczesnej.

Zobaczcie najpiękniejsze ciastka autorstwa zdolnej cukierniczki!

food
food
food
food
food
food
food
food
food
food
food
food
food
food
  • kupnumer

Najnowszy numer F5 Print Edition 'Nowa Europa' jest poświęcony dominującym tendencjom w procesie budowy nowej, europejskiej tożsamości – uwzględniającej wpływy imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu, jak również krajów byłego bloku wschodniego. Gorąco zachęcamy do lektury. 

  • kupprenumarata