F5 Gryzie

Alkoholowe żelki dla dorosłych podbijają rynek w USA

Sugarfina, amerykańska sieć luksusowych sklepów z cukierkami dla dorosłych, podbija rynek żelkami infuzowanymi różowym winem i nie tylko.

Wczoraj pisaliśmy o jadalnych bańkach rodem z kolorowego świata Willy'ego Wonki, dziś opisujemy kolejny produkt spożywczy nawiązujący do dziecięcych wspomnień, skierowany wyłącznie do dorosłych. Historia i idea Sugarfina – sklepów z żelkami i cukierkami – jest prosta. Rosie i Josh, prywatnie para, oglądając film 'Charlie i fabryka czekolady', zaczęli zastanawiać się dlaczego frajda związana ze słodyczami ma być zarezerwowana tylko dla dzieciaków. Postanowili więc przekuć swoje pragnienia w biznes i dziś jeżdżą po świecie w poszukiwaniu najlepszych – zarówno pod względem jakości, jak i smaku – cukierków i żelek, które sprzedają w kilkunastu sklepach od wschodniego do zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Sprowadzają produkty i zlecają produkcję małych, unikatowych partii najlepszym cukiernikom na świecie.

Wśród bestsellerów Sugarfina znajdziecie szampańskie żelki-misie, żelki o kształcie kufla piwa i smaku pale ale, burbonowe karmelki czy serduszka bellini. 

zelkiiii
sugarfina

Najnowszym hitem Sugarfina są żelki w kształcie misiów i pąków róży infuzowane popularnym i lubianym różowym winem Whispering Angel Rosé.

Pierwsza partia cukierków sprzedała się w 2 godziny, a na liście oczekujących po kolejną, na którą trzeba czekać do końca lipca, jest już prawie 4 tys. osób. 

Cieszą się takim zainteresowaniem, że Sugarfina nałożyła limit zamówienia do 2 opakowań. Firma twierdzi, że zupełnie nie spodziewała się aż takiego zainteresowania. Dziś ma ręce pełne roboty, ale nie może narzekać – alkoholowe żelki o letnim smaku różowego wina są ewidentnie najgorętszym łakociem sezonu i świadczą o potencjale rynkowym słodyczy skierowanych wyłącznie do dorosłych. 

sugarfina
sugarfina